Apavu kopšanas padomi pircējam

Pamatnoteikumi:

• Sekojiet instrukcijām un ieteikumiem, kas norādīti, iegādājoties apavus. Neaizmirstiet pajautāt par apavu kopšanu pirkšanas brīdī, ja rodas neskaidrības.

• Nežāvējiet apavus uz radiatoriem. Novietojiet tos uz avīzes un atstājiet žāvēties istabas temperatūrā.

• Zābakus turiet to dabiskajā formā, nelocot tos. Tādējādi saglabāsiet ilgāk zābakus to oriģinālajā veidolā.

• Lietojiet spīduma sūklīti ienākot telpā, ne pirms iziešanas ārā, jo silikons pievelk putekļus un netīrumus.

• Impregnētāju, apavu krēmu un apavu spīduma līdzekļus lietojiet tikai uz sausiem apaviem.

• Sezonas beigās notīriet apavus, izvēdiniet, apsmidziniet ar impregnatoru un tad novietojiet glabāšanai līdz nākamajai sezonai.

Pirms apavu nēsāšanas

Mums rūp, lai apavi izskatās labi, ir ūdensizturīgi un nenolietojas. Ilgākai apavu kalpošanai, rūpējaties par saviem apaviem jau brīdī, kad tos iegādājaties, pirms nēsāšanas. Obligāti impregnējiet tos, aizsardzībai no mitruma un netīrumiem.

Ja sākumā apavi netiek apstrādāti, tos var skart balti traipi ( no sāls, netīrumiem, ķīmijas).

Apavi jāapstrādā ar impregnētāju trīs reizes pēc kārtas (apsmidzināt apavus ar līdzekli, ļaut tam nožūt, procedūru atkārtojot trīs reizes). Apaviem jābūt tīriem un sausiem.

Jūsu zināšanai, kājas katru dienu izdala apmēram 20g ūdens. Lai apavi izžūtu, apaviem nepieciešamas 24 stundas, tādēļ nenēsājiet tos pašus apavus katru dienu. 

Gludādas īpašības

Gludāda – ir visa veida āda ar gludu, slēgtu virsmu. Tā ir ar oriģinālu šķiedru struktūru, miecēta, lai padarītu mitruma necaurlaidīgu.

Aukstajā sezonā, ienākot mājās, nepieciešams noņemt kūstošā sniega atlikumu vai sāli ( citādi apavu virskārta var tikt neatgriezeniski sabojāta). Pēc tam noteikti impregnējiet savus apavus.

Ikdienas kopšanai iesakām lietot spīdīgu apavu krēmu, kas nodrošina spīdumu vai uz vaska bāzes ražotus aerosolus.

Pat krāsainiem apaviem vajadzīgs atjaunošana, jo, braucot ar auto, bieži tiek bojāta papēžu virskārta vai, staigājot, tiek nobružāti purngali. Šīs vietas var aizkrāsot ar atbilstošas krāsas krēmu. Lielāku laukumu vienmērīgai aizkrāsošanai, lietojiet aerosolu.

Ja apavi ir ļoti netīri, notīriet tos ar speciālu birstīti. Lai atjaunotu krāsu, lietojiet mazāku birstīti un spīdumam lietojiet pulēšanas lupatu.

Zamšādas un velūra īpašības

Zamšādai un velūram ir nepieciešams lietot īpašus kopšanas līdzekļus.

Taukainus un netīrus apavus var tīrīt ar kombinēto birstīti, citādi apavu matiņi salips kopā un apavi zaudēs to skaistumu.

Siltajā sezonā bieži sastopami ūdens un zāles traipi, tādēļ lietojiet tīrīšanas putas – piemērotas zamšādas un velūra apaviem.

Lakādas un spīdīgās ādas īpašības

Apavu spīduma līdzekļi padara apavus ne tikai spīdīgus, bet arī slidenus, tādēļ pie tiem ātri pielīp netīrumi.

Turklāt, lakādai nav nepieciešama impregnēšana. Nav ieteicams šādus apavus nēsāt zem nulle grādu temperatūras.

Metāliski un pērļaini apavi ir ar līdzīgām īpašībām, taču mīkstāks materiāls, tādēļ nepieciešami īpaši kopšanas līdzekļi, uzklājot tos plānā slānī un pēc tam apstrādāt ar pulēšanas lupatiņu.